3 rodzaje aktywności, które wspomogą odchudzanie

Do skutecznego odchudzania potrzebny jest odpowiedni ruch. Wiele osób ma problem z dopasowaniem właściwych treningów.

Poniżej 3 rodzaje aktywności, które wspomogą utratę wagi

1. Trening cardio

Treningi cardio przyspieszają bicie serca. Przez to krążenie krwi i tętno zwiększają się, a to prowadzi do spalania kalorii. Dłuższa aktywność fizyczna o równomiernej intensywności, pozwala organizmowi na czerpanie energii z zapasów tłuszczu. W przypadku tego rodzaju aktywności tłuszcz zaczyna być spalany po około 15-20 minutach, dlatego trening cardio powinien trwać co najmniej 25-30 minut.

Zaletą treningów cardio jest to, że mogą być one lekkie i mało intensywne. Są dobrą opcją dla osób bez kondycji i nie lubiących ćwiczeń z obciążeniem.

2. Trening interwałowy

Treningi interwałowe są bardzo intensywne i nadają się dla osób, które mają już doświadczenie treningowe. Polegają na zmiennej intensywności ćwiczeń przez połączenie tych bardziej intensywnych z mniej intensywnymi lub przerwą na odpoczynek. Taki trening jest krótki i mocno pobudza organizm do działania powodując szybsze spalenie tłuszczu. Można go robić w rożnej formie na przykład:

  • Tabaty
  • HIIT
  • Jazdy na rowerze
  • Biegu
  • Skoków na skakance

3. Spacer

Spacery są rodzajem treningu cardio o niskiej intensywności. Dlatego są świetnym sposobem na aktywność dla początkujących. Będą również doskonałym i lekkim dodatkiem do pozostałych treningów. Można na przykład 3 razy w tygodniu zrobić bardziej intensywny trening, a dwa razy przejść się na dłuższy spacer lub częściej chodzić na kilkuminutowe spacery. Pozwoli to na spalenie dodatkowych kalorii przy niskim wysiłku.