Trening i spędzanie czasu w domowym zaciszu

W ostatnim czasie dzieci spędzają więcej czasu przed komputerem niż zazwyczaj. Nic dziwnego, że rodzice chcą im zapewnić rozrywkę z dala od elektronicznych gadżetów. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na wyjście do kina czy na basen. Zwłaszcza teraz, gdy inflacja rośnie w zastraszającym tempie.

Co możemy robić w domowym zaciszu?

Od kilku lat gry planszowe przeżywają swój renesans. Co roku pojawiają się nowe tytuły. W sklepach znajdziemy gry praktycznie dla każdego; od przedszkolaków po dziadków. Gra w planszówki może stać się sposobem na integrację całej rodziny, a także świetną odskocznią od komputera czy telewizora.

Kolejną nieco zapomnianą rozrywką są oczywiście puzzle. Taka układanka może przypaść do gustu osobom w różnym wieku. Ważne, żeby poziom trudności puzzli był dopasowany do osoby, która będzie je układać. A zatem bezsensem jest kupowanie skomplikowanej układanki przedszkolakowi.

Warto też postawić na wszystkim nam dobrze klocki. Z tej zabawki mogą korzystać dzieci w bardzo różnym wieku. Nasz roczniak zbuduje podstawową wieżę i będzie się cieszył, kiedy będzie mógł ją samodzielnie zburzyć. Starsze dzieci z całą pewnością zbudują zdecydowanie bardziej skomplikowane konstrukcje.

Warto też sięgać po książki. Czy to te w wersji tradycyjnej, czy też e-booki. Jeśli nie chcemy wydawać zbyt wiele na nowe pozycje, to powinniśmy zapisać się do najbliższej biblioteki.

Odrobina ruchu dla każdego z nas!

Piękna pogoda skłania nas o częstszego wychodzenia z domu. Możemy urządzać sobie spacer i poznawać najbliższą okolicę. Fajną rozrywką są też wycieczki rowerowe. Ważne, żeby długość trasy i intensywność jazdy dopasować do kondycji najsłabszego uczestnika wyprawy.