Bądź aktywny fizycznie! Kiedy tylko to możliwe!

Jeżeli jesteś osobą początkującą w świecie fitnessu lub jesteś na diecie i starasz się pozbyć kilku kilogramów – spontaniczna aktywność fizyczna będzie dla ciebie bardzo ważna. Ruch jest idealnym dopełnieniem diety. Dodatkowo możemy w łatwy sposób poprawić naszą kondycję.

Wybieraj spacery – to też aktywność fizyczna

Spacer jest najprostszą, ale najlepszą formą ruchu. Nie musimy jednak planować bardzo długich tras naszych spacerów, żeby miały one dla nas korzystny wpływ. Przeciętny człowiek powinien robić około 10 tysięcy kroków dziennie – jest to średnia minimalna wartość.

Nie musimy jednak skrupulatnie śledzić naszej aktywności w ciągu dnia. Wystarczy zastanowić się i zmienić kilka rzeczy w naszej codzienności. Możemy przykładowo, zamiast dojeżdżać do pracy, pójść do niej spacerkiem. Jeżeli pracujemy bardzo daleko od miejsca zamieszkania – możemy wysiąść dwa lub trzy przystanki wcześniej, lub zaparkować auto trochę dalej. Jeżeli chodzimy do sklepu, możemy wybrać ten, który znajduje się trochę dalej. Tutaj liczy się systematyczność. Warto wprowadzić takie niewielkie zmiany w naszym życiu – są niemal niezauważalne, a na pewno korzystnie wpłyną na nasze zdrowie.

Super opcja dla lubiących aktywne spędzanie czasu – rowery miejskie

Bardzo dobrym rozwiązaniem są rowery miejskie. Są one bardzo popularne i możemy je spotkać w wielu miastach w Polsce. Jeżeli musimy się gdzieś przetransportować w ciągu dnia – warto skorzystać właśnie z roweru. Często cena za przejazd jest niższa niż cena biletu na komunikację miejską, a dodatkowo są przyjazne naszej planecie. Systematyczna jazda na rowerze, nawet 10 lub 15 minut w ciągu dnia, korzystnie wpłynie na naszą kondycję i będzie z pewnością lepszym rozwiązaniem niż przykładowo jazda na rowerze 1 godzinę raz w tygodniu.

Ruch w naszej codzienności jest bardzo ważny. Jeżeli chcemy wspomóc naszą dietę ćwiczeniami, nie musimy wybierać się na siłownię 3 razy w tygodniu. Wystarczy na początku wprowadzić kilka małych zmian w naszym życiu, a po pewnym czasie na pewno zauważymy efekty. Najważniejsza jest systematyka.

One thought on “Bądź aktywny fizycznie! Kiedy tylko to możliwe!

Dodaj komentarz